středa 11. února 2015

Zrušme psací písmo ve školách

Našel jsem náhodou skupinu na facebooku ... Jsme PROTI zrušení psacího písma ....
a ta mě přivedla k myšlence, proč vlastně psací písmo nezrušit?

Popřemýšlel jsem, jak jsem to měl já ve škole a co mně to přineslo.

Celý život jsem měl problémy se zápisky ze školy. 
Zpočátku jsem je psal, ale nezvládal jsem výuku, protože jsem musel furt něco psát. 

Po čase jsem stejně po sobě nic nepřečetl a zápisky jsem nestíhal psát, tak jsem si kopíroval zápisky od lepších ve třídě. 

Ke konci základky jsem si už zápisky nedělal, protože to nemělo smysl, opisovat něco, co je v knížce do sešitu, abych to po sobě potom nepřečetl byla akorát obrovská a NEUVĚŘITELNÁ ztráta času a ztracený kusu mého života. 

Starší bratr přešel na psaní zjednodušeného písma a ejhle zkusil jsem to taky. Bylo to pomalejší, ale přečetl jsem to po sobě! Což bylo neocenitelné. Od té doby psací písmo nepoužívám. 

Kdyby mě nenutili ve škole opisovat věci z knížky a místo toho jsme se je naučili, tak jsem dnes chytřejší, vzdělanější a vím toho mnohem více. 

Psací písmo bych zrušil, pokud někomu vyhovuje psaní zjednodušeného (počítačového) písma, tak proč se nutit učit něco co už je zastaralé a nepoužívá se? 

Leváky neučíme psát pravou rukou, tam už jsme na to přišli. 

Ještě aby se přišlo na to, že psacímu písmu už odzvonilo.


Aha, tak ono už se na to přišlo. Je nový druh písma Comenia Script, kterému se děti na školách pokusně učí. Skvělé, doufám, že můj syn půjde do školy, která už bude chytrá a kde se bude učit písmu Comenia Script.

Žádné komentáře:

Okomentovat